Jump to content

Βan Him Down


El Morya
 Share

Banαρισέ τον!Μπορεις!  

27 members have voted

  1. 1. ????? ???????? ??? ????????? ??????????;

    • ??????
      2
    • ?????????
      1
    • Seirios
      0
    • Dakkon Darkblade
      0
    • Speedy
      1
    • johnny
      7
    • ?????????? ?
      2
    • ??? ??? ???????? ?? ???? ??????????? ??? forum
      15
    • ??? ????/??? ??????
      0
  2. 2. ????? ???????? ??? ???????? ??????????;

    • ??????
      0
    • ?????????
      0
    • Seirios
      0
    • Dakkon Darkblade
      0
    • Speedy
      0
    • johnny
      0
    • ?????????? ?
      0
    • ??? ??????? ???? ??????
      0
    • ??? ????/??? ??????
      0


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Βασική παράμετρος της δικαιοσύνης είναι η αδιάκριτη απονομή της

Όταν αυτή δεν τηρείται τότε αναιρείται κάθε έννοια δικαιοσύνης ?

 

Κύριο προτέρημα του εκάστοτε συντονιστή είναι η πλήρης απελευθέρωσή του από κάθε είδους εμπάθεια?αν νομίζει ότι στερείται παρόμοιου χαρακτηριστικού καλό θα ήταν να το αποδεχτεί και να προσπαθήσει να το διαχειριστεί ?αν δεν μπορεί τότε ας δείξει υπευθυνότητα και ας πράξει ανάλογα?.

 

Όταν ένα μέλος θεωρεί ότι γίνεται διάκριση τότε η απονομή κάθε είδους δικαιοσύνης εγείρει ενστάσεις?

Το γεγονός ότι κάποιο μέλος αισθάνθηκε αυτή την διάκριση πρέπει να μας βάλει όλους σε σκέψεις?.

 

Το θέμα που τίθεται αυτήν την στιγμή είναι αν υπάρχει το απαραίτητο θάρρος αναγνώρισης και ανάληψης ευθυνών...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά είμαι κάπως με την Martina σε αυτό...

 

Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, κάπου με προβλημάτισε η αποχή του Avaris... Κυρίως γιατί τον γνωρίζω και απο αλλού και επειδή γνωρίζω οτι ναι μεν είναι "εκρηκτικός" αλλά σπάνια φτάνει σε τέτοια σημεία.

 

Tespa... ίσως πραγματικά να το είδα και εγώ λάθος... ουδείς αλάνθαστος είπαμε.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, ούτε εγώ έχω καταλάβει τι είναι αυτό που "είδε" ο Άβαρις ή τι είναι αυτό που "έκανε" ο johnny, όμως αυτό δεν σημαίνει οτι όντως κάτι υπάρχει επειδή είχαμε την δεδομένη αντίδραση. Παρεξηγήσεις γίνονται καθημερινά, παντού, παγκοσμίως. Εδώ γιατί να υπάρχει εξαίρεση;

 

Συνεχίζω να πιστεύω, μέχρι νεοτέρας, οτι πρόκειται για παρεξήγηση ανάμεσα στον Άβαρις και τον τζόνυ.

Αν πάτε στο επίμαχο θέμα, μπορείτε να ξαναδιαβάσετε τις απαντήσεις αμφότερων. Εκεί κρύβεται και η απάντηση του τι(και αν) συνέβη τελικά. Αν υπήρξε λάθος κλπ.

 

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα και αν αυτό βγαίνει απ'τα λόγια μου, πείτε το να σταματήσω.

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους ένα σωστό poll!!! :clapping::clapping:

 

:015annoyed::015annoyed::015annoyed::015annoyed: :angry: :angry: :angry:

ΨΗΦΙΖΩ ΤΟΝ SPEEDY

:angry: :angry: :angry:

 

ΠΑΛΙΟ ΚΕΦΤΕ SPEEDY ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΔΙΩΞΩ! <_<

 

ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ!

 

ΧΙΟΝΙΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ ΣΟΥ !!! :063dizzy:

 

pwned-48495.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα έπρεπε να προστεθεί και επιλογή "Όλοι!" :019blush:

 

Όσοι ψηφίζουν κάποιον από τους συντονιστές, καλό θα ήταν (αν θέλουν βέβαια) να αιτιολογούν την ψήφο τους. Έτσι, θα γνωρίσουμε το τι είναι αυτό που σας ενοχλεί και ίσως καταφέρουμε να το αλλάξουμε. Διότι έτσι στα «τυφλά», είναι κάπως δύσκολο να υπάρξει αλλαγή σ? ότι είναι αυτό που ενοχλεί και επομένως το poll θα είναι ανούσιο.

Όσοι θέλετε λοιπόν, αιτιολογήστε. Είτε εδώ ανοιχτά στο φόρουμ, είτε μέσω πμ εάν δεν θέλετε δημόσια. Είμαστε πάντα ανοιχτοί στην καλοπροαίρετη κριτική. :)

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν μας αρέσει, θα φάτε ένα ωραίο ban! :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω τον Αλκιβιάδη! Αν είναι ποτέ δυνατόν!!! Ο άνθρωπος είναι ανεπιτρεπτος! Πως την είδε τελικά, συντονιστής φάντασμα;;;

 

Θα μπαίνει είπε, στριπάκια Art of Wise Comic υποσχέθηκε, art για την σελίδα υποσχέθηκε, έχει πάνω από καμιά δεκαριά άθρα που είχε ευθύνη για αυτά (αυτά που δεν κατάφερε να φορτώσει σε κάποιον)...

 

Φτάνει ποιά! Φραπεδιά και μπαν! Τέλος! :headb:

 

Ή αυτός θα φύγει, ή εγώ! Πιστεύω πως όλοι συμφωνούν μαζί μου, ιδίως η καλή/γλυκιά/καταπλυκτική/υπέροχη μας Συντονήστρια/Νεφέλη/<insert gliodes paratsukli here>!

 

Αυτά! :015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

Αλκιβιάδη, ξέχασες το "φανταστική" :018bleh:

 

 

Λοιπόν κυρίες και κύριοι, πέραν της πλάκας, η γνώμη σας μετράει και θέλουμε να την ξέρουμε. Το ότι αστειευόμαστε δεν σημαίνει ότι δεν σας παίρνουμε στα σοβαρά ή/και ότι δεν λαμβάνουμε υπ' όψη τα όσα μας λέτε.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

 

Με την δική σας βοήθεια μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι όλοι μας.

 

<να ίνσερτ ένα φέιβοριτ γλοιώδες παρατσούκλι για την νεφέλη ή να μην ίνσερτ; :P>

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, η μαγκιά θα ήταν να αιτιολογούνται κιόλας οι ψήφοι, για να μην κρύβονται πίσω από την ανωνυμία τους οι "ψηφοφόροι". Και αν για κάποιο λόγο δεν θέλουν να το κάνουν δημόσια, μπορούν, όπως είπε και ο Αυγερινός, να το κάνουν μέσω ΡΜ. Εκτός κι αν (για οποιοδήποτε λόγο) δεν μπορούν να στηρίξουν τη γνώμη τους... :whistling:

 

Εγώ πάντως δεν έχω καταλήξει ακόμα ποιόν θα ψηφίσω, είναι πολύ δύσκολη η επιλογή! :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, η μαγκιά θα ήταν να αιτιολογούνται κιόλας οι ψήφοι, για να μην κρύβονται πίσω από την ανωνυμία τους οι "ψηφοφόροι". Και αν για κάποιο λόγο δεν θέλουν να το κάνουν δημόσια, μπορούν, όπως είπε και ο Αυγερινός, να το κάνουν μέσω ΡΜ. Εκτός κι αν (για οποιοδήποτε λόγο) δεν μπορούν να στηρίξουν τη γνώμη τους... :whistling:

 

Εγώ πάντως δεν έχω καταλήξει ακόμα ποιόν θα ψηφίσω, είναι πολύ δύσκολη η επιλογή! :018bleh:

 

 

johnny γιατί δεν δημοσιεύεις εκείνο το πμ που παρέλαβες σήμερα και μας το κρύβεις?

 

θάθελα πολύ να δω κανέναν μάγκα... έτσι για αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Johnny οταν ψηφίζεις στις εκλογές βγαίνεις και το δικαιολογεις;

 

Οποιος επιθυμεί να μιλήσει θα το κάνει.Και δεν θα είναι ουτε μαγκια ουτε τιποτα άλλο.

 

Αλλωστε απο τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα τα πράγματα είναι θετικότατα για την ομάδα του αβαπτιστου.

 

Σαν πρόταση βελτιωσης αν θες πιστευω οτι την στιγμή που είναι οξυμένα τα πνευματα καλό είναι ο συντονιστης να δηλώνει στο μηνυμα του οτι μιλά σαν Απλό μέλος και οτι με αυτην την ιδιοτητα τοποθετείται ειδικά όταν γίνεται προσπάθεια να πικάρει τον άλλο.Έτσι μετά δεν θα μπορεί να επικαλεστει την ιδιοτητα του συντονιστή γιατι δεν γίνεται να επιβάλλει τους νόμους την στιγμή που είναι μέρος του προβλήματος.

 

Σε καμμια περιπτωση δεν πιστευω οτι ο συντονιστής δεν θα πρέπει να πει και μια κουβέντα παραπανω επειδη είναι συντονιστης.Είναι άνθρωπος και οχι ρομποτακι άρα έχει κάθε δικαιωμα να εκτροχιαστει όπως όλοι μας.Προτιμω δυναμικους συντονιστες όπως εσυ johnny αλλά εχω την εντυπωση οτι η παραπάνω προταση είναι κάτι που πρεπει να υοθετήσεις.Θα ήταν αλλιώς τα πραγματα π.χ στην περιπτωση του Αvaris.Και εγω τον προσβαλα και εκεινος μετα με προσβαλε αλλά δεν επεβαλε ουτε και απειλησε ο ενας τον άλλο,ισα ισα μάθαμε και οι δύο κάτι γιατι κάθε συγκρουση είναι μια ευκαιρία για να γεννηθεί η ειρήνη.

Link to comment
Share on other sites

Martina, ένα "πμ" (=ΡΜ) σημαίνει Personal Message, στα ελληνικά "Προσωπικό Μήνυμα".

Εφόσον λοιπόν έχουμε να κάνουμε με κάτι προσωπικό, θα ήταν τουλάχιστον απαράδεκτο να το δημοσιοποιήσω χωρίς την άδεια του αποστολέα, διότι έτσι παραβιάζω το προσωπικό του απόρρητο. Αυτός ήταν άλλωστε και ο λόγος που το μέλος "Avaris" προειδοποιήθηκε.

Απο 'κει και πέρα, αν ο αποστολέας του Προσωπικού Μηνύματος επιθυμεί τη δημοσιοποίησή του, είναι επιλογή του να προβεί σε αυτή την ενέργεια ο ίδιος, κι όχι εγώ ή κάποιος άλλος. Αν μάλιστα λάβουμε υπόψην ότι ο αποστολέας είσαι εσύ, τότε μάλλον δεν είμαι εγώ αυτός που προσπαθεί να κρύψει κάτι. Πάντως, έλαβες απάντηση στις θέσεις σου, οπότε δε νομίζω ότι θα ήταν φρόνιμο να διαιωνίσουμε την οποιαδήποτε προσωπική ένταση ή παρεξήγηση. Αν το κρίνεις σκόπιμο παρ'ολ'αυτά, δεν θα σε εμποδίσει κανείς να δημοσιεύσεις το ΡΜ σου.

 

El Morya, στις εκλογές δίνεις θετική ψήφο, ενώ εδώ αρνητική. Πότε καλείσαι εσύ και ο οποιοσδήποτε να επιχειρηματολογήσει σε μια θέση? Όταν λέει "ναι" ή όταν λέει "όχι"? Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά...

Και η διοχέτευση του εκνευρισμού και της έντασης με τη δημιουργία ενός poll, προς αποποίηση της οποιασδήποτε ατομικής ευθύνης, δε νομίζω να σε τιμά. Απο 'κει και πέρα, τουλάχιστον, θα ήταν τίμιο να μη ζητάς και τα ρέστα από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, έλαβες απάντηση στις θέσεις σου, οπότε δε νομίζω ότι θα ήταν φρόνιμο να διαιωνίσουμε την οποιαδήποτε προσωπική ένταση ή παρεξήγηση. Αν το κρίνεις σκόπιμο παρ'ολ'αυτά, δεν θα σε εμποδίσει κανείς να δημοσιεύσεις το ΡΜ σου.

 

..απάντηση ακόμα περιμένω...

 

και αν νομίζεις ότι πρόκειται για προσωπική ένταση/παρεξηγηση πλανάσαι...και αυτό δεν βοηθά καθόλου την προσωπική σου ανέλιξη

 

..όσο για τα υπόλοιπα επιφυλάσσομαι σε επόμενο ποστ..

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...