Jump to content

John Titor


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει ακούσει κανείς σας την περίπτωση που αναφέρω, αλλά μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον θέμα προς συζήτηση.

 

Η ιστορία έχει ως εξής: Στις 2 Νοεμβρίου 2000, κάποιος με το όνομα John Titor άρχισε να γράφει σε ένα αμερικανικό forum και να ισχυρίζεται πως έρχεται από το έτος 2036 λόγω μιας αποστολής που του είχε αναθέσει ο στρατός. Απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις που του έγιναν από τα μέλη (τα οποία φυσικά ήθελαν να πειστούν ότι έλεγε την αλήθεια) και στις 21 Μαρτίου 2001 αποχαιρέτησε το forum λέγοντας πως ήταν ώρα να γυρίσει στον "κόσμο" του. Από τότε κανείς δεν τον ξανάκουσε ποτέ.

 

Οι υποστηρικτές του λένε πως, παρά το γεγονός πως δεν ήθελε να δώσει συγκεκριμένες λεπτομέρειες που θα μπορούσαν να αλλάξουν το μέλλον, έδωσε κάποια στοιχεία για γεγονότα που ήδη έχουν συμβεί από το 2001 μέχρι σήμερα. Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στο επίσημο website του και να διαβάσετε κάποιες από τις "προβλέψεις" του...

 

Το ανησυχητικό είναι πως υποστηρίζει ότι ο κόσμος θα αλλάξει πολύ μετά τον Τρίτο Παγκόσμιο Πόλεμο που θα συμβεί το 2015 ( :001almostcry: ) και θα στοιχίσει την ζωή περίπου 2.000.000.000 ανθρώπων...

 

Το πιο ανησυχητικό, που έβαλα και σαν "σημάδι" για να δώ αν όλα όσα λέει είναι αλήθεια, είναι πως υποστηρίζει ότι δεν θα ξαναγίνουν Ολυμπιακοί Αγώνες μετά από αυτούς της Αθήνας το 2004....

 

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ανησυχητικό, που έβαλα και σαν "σημάδι" για να δώ αν όλα όσα λέει είναι αλήθεια, είναι πως υποστηρίζει ότι δεν θα ξαναγίνουν Ολυμπιακοί Αγώνες μετά από αυτούς της Αθήνας το 2004....

Σςςς.... μη σ' ακούσουν οι Κινέζοι γιατί θα πάρουν πολύ βαριά! :lol:

 

Πέραν πλάκας όμως, θεωρρώ λίγο μούφα την υπόθεση, αλλά στο κάτω-κάτω γιατί να μην περιμένουμε μέχρι του χρόνου για να δούμε τι θα γίνει;! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, και για τους Ολυμπιακούς της Αθήνας είχαν γίνει περίεργες προβλέψεις.

Θυμάστε κάτι τύπους (δε θέλω να κατονομάσω αλλά είναι γνωστοί) στη γνωστή εκπομπή του Χαρδαβέλλα που είχαν δηλώσει πως δεν θα γίνουν Ολυμπιακοί Αγώνες λόγω ακραίων καιρικών φαινομένων?! :angel:

 

Όσο για τον 3ο Παγκόσμιο, δε θέλω να είμαι απαισιόδοξος ούτε τίποτε τέτοιο αλλά με βάση τις πολιτικές εξελίξεις των τελευταίων ετών ο πόλεμος δεν αργεί.

Ήδη θεωρείται βέβαιο πως σύντομα οι ΗΠΑ θα κηρύξουν πόλεμο στο Ιράν, προκειμένου το ίδιο να μη δημιουργήσει χρηματιστήριο πετρελαίου βασισμένο στο ευρώ και καταρρεύσει την επόμενη μέρα η αμερικανική οικονομία.

Από την άλλη όμως έχουμε και μια Κίνα "λίγο" πιό δίπλα...

Δε χρειάζεται να έχεις έρθει από το μέλλον για να μπορείς να φανταστείς πως στο άμεσο μέλλον θα γίνει της π :censored: ας από γεωπολιτικής/οικονομικής/κοινωνικής κτλ πλευράς, με άμεσες συνέπειες τις πολεμικές συρράξεις και τα θερμά επεισόδια.

23_28_101.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ' έγινε αναφορά στους κινέζους, πάρτε μια γεύση απ' αυτούς που θα διοργανώσουν τους Ολυμπιακούς την επόμενη χρονιά - εκτός απροόπτου πάντα!

Όταν σκυλιά, γατιά (και ένα σωρό άλλα είδη) σηκώνουν το σταυρό του μαρτυρίου. Όταν φίλοι και συγκάτοικοι αυτού του έρμου του πλανήτη θα πληρώνουν για την κατάντεια που δε λέμε ν' αντικρύσουμε στους εαυτούς μας..

 

http://prezatv.blogspot.com/2007/07/2008-4-videos-me.html

Edited by Aqua Marine
Link to comment
Share on other sites

Μιας κ' έγινε αναφορά στους κινέζους, πάρτε μια γεύση απ' αυτούς που θα διοργανώσουν τους Ολυμπιακούς την επόμενη χρονιά - εκτός απροόπτου πάντα!

Όταν σκυλιά, γατιά (και ένα σωρό άλλα είδη) σηκώνουν το σταυρό του μαρτυρίου. Όταν φίλοι και συγκάτοικοι αυτού του έρμου του πλανήτη θα πληρώνουν για την κατάντεια που δε λέμε ν' αντικρύσουμε στους εαυτούς μας..

 

http://prezatv.blogspot.com/2007/07/2008-4-videos-me.html

 

 

Τα βίντεο δεν τα είδα.. δεν θέλω να χαλιέμαι...άλλωστε έχω ακλόνητη πίστη στην "εφευρικότητα" του ανθρώπινου είδους όταν πρόκειται για αίσχη...

 

Οι Ολυμπιακοί (που τους ξεφτιλίσαμε ) και ο πολιτισμός ( που πολύ θα θέλαμε ) μας μάραναν..

 

Αντε μην τα πάρω .. και κάνει και ζέστη...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, διάβασα τις προβλέψεις του. Παρ' όλο που πολλές από αυτές επαληθεύουν τις ανησυχίες μου για το ανθρώπινο γένος, δεν μπορώ να πιστέψω άλλα πράγματα που αναφέρει, όπως π.χ. τη χρήση του ίδιου νομίσματος μετά από έναν τόσο καταστροφικό παγκόσμιο πόλεμο, ούτε πως η Κίνα θα ενσωματώσει την Ιαπωνία και την Κορέα χωρίς προβλήματα. Όσο για την κήρυξη πολέμου ταυτόχρονα σε ΗΠΑ, ΕΕ και Κίνα, από μέρους της Ρωσίας, θα χρειαζόταν μια τελείως άμυαλη ηγεσία για να το κάνει αυτό.

 

Τώρα βέβαια, το θέμα της απώλειας των 2 δις ανθρώπων είναι πιο σημαντικό από όσο φαίνεται. Γιατί, μεταξύ μας, ο πλανήτης έχει ήδη πάρα πολλούς ανθρώπους και ισχύει πως δεν πρόκειται να ορθοποδήσει περιβαλλοντικά, αν δε μειωθεί δραστικά ο πληθυσμός μας. :(

 

Συμπλήρωμα: επειδή άγγιξες ευαίσθητη χορδή με αυτό το θέμα, θα ποστάρω σε λίγο κάτι που με απασχολεί τις τελευταίες μέρες.

Edited by Τράγου Κέρατο
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μη δείτε τα βίντεο! Είναι ένα είδος άθλιας βαρβαρότητας σε ζώα και η κατακρεούργησή τους ενώ αυτά είναι ακόμα ζωντανά.

 

ΑΙΣΧΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Σαν την ταινία 12 monkeys

 

Δεν νομίζω να υπάρχει σύγκριση.. Είναι πολύ καλή ταινία. Το γεγονός ότι έρχεται κάποιος από το μέλλον και αποτυγχάνει να προειδοποιήσει τους ανθρώπους του παρόντος για την επικείμενη καταστροφή είναι καλό σενάριο και τίποτε άλλο. Υπάρχουν πολύ βαθυά νοήματα στην ταινία, π.χ. Το γεγονός ότι κανείς δεν ακούει τους τρελούς, κι' όμως αυτοί έχουν πράγματα να πουν. Το "σύνδρομο της Κασσάνδρας'', το οποίο λέει ότι κάποιος προλογίζει αλλά έχει την κατάρα κανείς να μην τον ακούει (βασισμένο στην Ελληνική μυθολογία), το θέμα της φωτογραφικής μνήμης, κατά πόσο μπορούμε να αποφύγουμε αυτά που είναι 'προδικασμένα'.. Δεν την θεωρώ καθόλου ρηχή ταινία, άσχετα με το Χόλυγουντ...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου φίλε το σχόλιο πήγαινε στον John Titor και στην παρεα του.

 

Όσο για την ταινία, μου άρεσε πολύ όταν την πρωτοείδα και συμφωνώ με όσα είπες είναι ωραία ταινία, χιλιοπαιγμένη αλλά ωραία.

 

Αυτά από εμένα!!

Καλή εβδομάδα σε όλους εμάς τους εναπομείναντες ανευ διακοπών "πληβείους"!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

και γιατί όλοι αυτοί οι παράξενοι και έξυπνοι τύποι να είναι όλοι Αμερικανοί? Γιατί δηλαδή ο άνθρωπος από το μέλλον είναι Αμερικανος και δεν είναι από την Ελλάδα. ότι παράξενο και απίθανο γίνεται πάντα στην Αμερική ήρθε ο άνθρωπος από τον μέλλον είπε τα δικά του και έφυγε. Εδώ που φτάσαμε δεν ξέρουμε τη μοίρα μας και θέλουμε άνθρωπό από το μέλλον να μας τα πει

Link to comment
Share on other sites

και γιατί όλοι αυτοί οι παράξενοι και έξυπνοι τύποι να είναι όλοι Αμερικανοί? Γιατί δηλαδή ο άνθρωπος από το μέλλον είναι Αμερικανος και δεν είναι από την Ελλάδα. ότι παράξενο και απίθανο γίνεται πάντα στην Αμερική ήρθε ο άνθρωπος από τον μέλλον είπε τα δικά του και έφυγε. Εδώ που φτάσαμε δεν ξέρουμε τη μοίρα μας και θέλουμε άνθρωπό από το μέλλον να μας τα πει
Ίσως γιατί εκεί το αφήνουν να γίνει. Εδώ ασχολούνται με τους πολιτικούς που δεν κέρδισαν, εκεί οι πολιτικοί που κερδίζουν (και για να κερδίσουν) επενδύουν στους καλύτερους (κι όχι στον ανεψιό του γείτονα που είπε ότι θα τους ψηφίσει). Σκέψου ότι στη Ναζιστική Γερμανία εκείνοι που ήθελαν να φτιάξουν πύραυλους και διαστημόπλοια εκμεταλλεύτηκαν τα πολεμικά σχέδια και όνειρα του Χίτλερ... για να υλοποιήσουν τα δικά τους.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως γιατί εκεί το αφήνουν να γίνει. Εδώ ασχολούνται με τους πολιτικούς που δεν κέρδισαν, εκεί οι πολιτικοί που κερδίζουν (και για να κερδίσουν) επενδύουν στους καλύτερους (κι όχι στον ανεψιό του γείτονα που είπε ότι θα τους ψηφίσει). Σκέψου ότι στη Ναζιστική Γερμανία εκείνοι που ήθελαν να φτιάξουν πύραυλους και διαστημόπλοια εκμεταλλεύτηκαν τα πολεμικά σχέδια και όνειρα του Χίτλερ... για να υλοποιήσουν τα δικά τους.

 

ναι αλλά μην ξεχνάς ότι εμείς σε σύγκριση με αυτούς είμαστε μια γειτονιά μην πω μια οικογένεια. πως λοιπόν αφού γνωρίζοντας ο ένας τον άλλο μπορούμε να επενδύσουμε στον καλύτερο. αφού απο αυτό εξαρτώμαστε. δουλειά οικονομικά κ.ο.κ. διότι όλοι είμαστε δειλοί. αν όχι όλοι η πλειοψηφία. δεν τολμά κανείς να κάνει αυτό που πιστεύει. από την άλλη έτσι μεγαλώσαμε. εμεις ειμαστε κουμουνιστές αυτοι ειναι σοσιαλιστές και πάει λέγοντας. εμεις είμαστε καλοί αυτοί είναι κακοί και άντε βρες μια άκρη. διότι αυτοί που είπες είναι από τη φύση τους αδίσταχτοι.και για να πετύχεις πρέπει να το έχεις αυτό το ''μικρόβιο''.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...