Jump to content

Το ψευδώνυμο σας ??????


Recommended Posts

Ο Σείριος είναι ένα αστέρι πού γιά καποιους παλαιότερους πολιτισμούς επεσήμαινε τήν μετάβαση στήν περίοδο τής συγκομιδής τών καρπών τής γής.

 

Η μητέρα γή καρποφορεί γονιμοποιημένη από τό σώμα αυτού πού θυσιάστηκε. Τού Οσιρι.

 

Οι καρποί τής γής, πρέπει νά μοιράζονται δίκαια σύμφωνα μέ τίς ανάγκες αλλά καί μέ τήν προσφορά εργασίας, υπό τήν επίβλεψη τού Ανουμπι.

 

...τρία ονόματα, αρμονικά συνδεμένα σέ μία συνειρμική Θύρα!

 

Οι Θύρες πού θά διαβαίνουμε θά μάς χαρίζουν τό όνομά τους, πού θά μας συνοδεύει μέχρι νά τίς διαβεί κάποιος/α άλλος/η μετά από εμάς.

 

...δέν είναι όμορφο παραμύθι;

 

 

:rose:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βασικά δε μου πολυαρέσει το ψευδόνυμό μου..!Το είχα βάλει περισσότερο για να κάνω μια βόλτα στο forum, όχι για να είμαι ενεργό μέλος. Αλλά μου καλοάρεσε και έκατσα.

Πάντως επέλεξα αυτό γιατί θυμίζει πολύ hocus pocus και παραμυθένιες μαγισσούλες...(ονειροπαρμένη κι εγώ σαν την Aislinn!)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επέλεξα αυτό γιατί θυμίζει πολύ hocus pocus και παραμυθένιες μαγισσούλες...(ονειροπαρμένη κι εγώ σαν την Aislinn!)

7941[/snapback]

Κι ότι νόμιζα ότι είσαι φανατική του Orwell, κι έχεις το "1984"... :angel:

Link to comment
Share on other sites

Κι ότι νόμιζα ότι είσαι φανατική του Orwell, κι έχεις το "1984"... :angel:

7948[/snapback]

 

Σε απογοήτευσα ε...? :(

Το 1984 είναι το έτος γεννήσεως. Υπάρχει κι άλλη sabrina νομίζω γι'αυτό το έβαλα (νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μμ..να πω και το δικό μουουοου???

χμ..πέρυσι χρειάστηκε να διαλέξω ονοματάκι για ένα άλλο φόρουμ..έτσι καθόμουν και σκεφτόμουν τι θα άντεχα να βλέπω να με φωνλάζουν..τρεις μέρες πέρασαν και κατέληξα σε αυτό..

είναι 2 λέξεις λοιπόν..Mystic..λόγω του ότι και τότε ασχολιόμουν με τη μεταφυσική κλπ κλπ..ας μην τα λέμε..

και το 2ο είναι tear...μμ..αναφερόταν σοτν ψυχικό πόνο που ένιωθα/νιώθω από εμπειρίες μου..αυτάάά΄.... :019blush:

7876[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα δεν μου αρέσει αυτό το nickname, απλώς όπως και η sabrina, το έβαλα γιατί ήθελα να δω τι παίζεται στο forum... Επειδή όμως είδα ότι μου άρεσε εδώ, δεν μπορούσα να το αλλάξω... Το έβαλα αυτό γιατί τότε μου είχε κολλήσει ένας τραγουδιστής με αυτό το όνομα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Sabrina και Ζακ: αν θέλετε να αλλάξετε το ψευδώνυμό σας σε κάτι άλλο, δεν υπάρχει πρόβλημα!

Πείτε μου σε τι θέλετε ν' αλλάξετε και θα το αλλάξουμε!

Θα κάνουμε και ανακοίνωση της αλλαγής, ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα, και εκτός αυτού, θα αλλάξει αυτόματα σε όλα σας τα post!

Link to comment
Share on other sites

Sabrina και Ζακ: αν θέλετε να αλλάξετε το ψευδώνυμό σας σε κάτι άλλο, δεν υπάρχει πρόβλημα!

Πείτε μου σε τι θέλετε ν' αλλάξετε και θα το αλλάξουμε!

Θα κάνουμε και ανακοίνωση της αλλαγής, ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα, και εκτός αυτού, θα αλλάξει αυτόματα σε όλα σας τα post!

9485[/snapback]

 

Λες; Το σκέφτηκα..., αλλά έτσι μας "γνωρίσατε", θα είναι σαν να συνομιλείτε με άλλα άτομα, γι'αυτό εγώ σου είπα να βγάλεις μόνο την ημερομηνία από το ψευδώνυμό μου! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το δικό μου ψευδώνυμο είναι σύνθεση του "Σαγήνη" και του "Nagginie". To Σαγήνη με ενθουσιάζει...Πάντα "έλιωνα" στην ιδέα να με συστησουν σε κάποιον και εκείνος να μου πει "γοητευμένος" ή "charmed" και να μου φιλήσει το χέρι!!Σαν σε κατι ταινείες σχετικά παλιάς εποχής...

Το Nagginie είναι το όνομα του φιδιού του You-Know-Who στο Harry Potter και μου αρέσει πολύ σαν όνομα!!!

Έτσι, έκανα τη σύνθεση :wacko: και βγήκε αυτό που βγήκε :whistling: .....

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να φοβάσε να πεις το όνομά του!!! Είναι το φίδι του Voldemort.... :lololol:

Link to comment
Share on other sites

Όπως θες! Θα το έγραφα απλώς οι υπόλοιποι μπορεί να μην έχουν εξοικειωθεί με το άκουσμα του......... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ είμαι φανατικός με τον Harry Potter!!! Μπορει να παρουσιάζει τη Μαγεία τελείως διαφορετική από ότι είναι πραγματικά, αλλά εμένα μου αρέσει πάρα πολύ σαν βιβλίο... :019blush:

Link to comment
Share on other sites

:isaycool: zak!!!!!Είμαι σχεδόν φανατισμένη..!! Είναι απίθανο βιβλίο :worthy: και όταν το αρχίζω δεν μπορώ να το σταματήσω!! Περιμένω πάντα με τοοοοοση ανυπομονησία να βγει το επόμενο (ακόμα και στα αγγλικά) και δεν μπορώ να κρατήσω τον εαυτό μου μακριά του!

Η κατάστασή μου είναι σοβαρή! Άσε που κολλάω και τους γύρω μου.. :whistling:

Δεν έχω διαβάσει κανένα βιβλίο που να με συνεπαίρνει περισσότερο από αυτό (αν και κατατάσσομαι στην κατηγορία των βιβλιοφάγων :rolleyes: )!

 

 

 

Η μαγεία που παρουσιάζει δεν έχει καμία σχέση με την καθημερινή πραγματικότητα όπως είπε και ο zak.

 

:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...