Jump to content

στα καθιστά


mandrake
 Share

Recommended Posts

Δεν είναι ότι πιο όμορφο να βρίσκεσαι σε ένα μέρος και αντί να κάθεσαι σε καρέκλες και άλλα λοιπά αχρείαστα έπιπλα,να κάθεσαι στο πάτωμα και να νιώθεις το χώρο να σε τυλίγει?

Δεν ξέρω γιατί,αλλά με γεμίζει απίστευτα...ελεύθερος...

Link to comment
Share on other sites

:blink: OK, νομίζω ότι σε πιάνω...

Προφανώς η αντικομφορμιστική σου κλίση έρχεται σε συμφωνία με την τάση να είσαι κοντά στη φύση (χωρίς έπιπλα), σε συνδυασμό με την αίσθηση ότι σε αγκαλιάζει... :wacko:

:063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον mandrake!!!!!!!!! Και εγώ στο πάτωμα κάθομαι ή στο πολύ μαλακό κρεβάτι μου ιδιαίτερα όταν διαβάζω!! :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προτιμώ το γρασίδι σε κάθε περίπτωση.Αλλά όταν είμαι σε σπίτι προτιμώ να κάθομαι κάτω(όταν είναι ξύλινο το πάτωμα δε κάθομαι με τίποτα σε καναπέ), αλλά πάντα θέλω να έχω ένα μαξιλάρι-πούφ πίσω μου, μπροστά μου, όπου νά'ναι.Στο έτσι να στηρίζομαι σε έναν τοίχο ή και καθόλου δε λέει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιο άνετο και το τραπεζάκι βρίσκεται στο σωστό ύψος όταν κάθεσαι χάμο.

Όντως είναι πιο σωστή η στάση του σώματος.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιο άνετο και το τραπεζάκι βρίσκεται στο σωστό ύψος όταν κάθεσαι χάμο.

Όντως είναι πιο σωστή η στάση του σώματος.

Στην πραγματικότητα δεν έχει σημασία ούτε ο χώρος, ούτε η στάση, ούτε το κάθισμα: Για την "τέχνη" τον Αλλαγών μιλάμε. Αν δεν μας βολέυει ο χώρος τον αλλάζουμε! "Γύρω, γύρω Σάββατο, στη μέση Παρασκευή!"
Link to comment
Share on other sites

Λέγεται ότι (και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, οπότε μη βαράτε!) οι άνθρωποι που αρέσκονται στα λιτά σπίτια, είναι πολύ πιο ασφαλής απ? αυτούς που αρέσκονται στα «γεμάτα» σπίτια, που τείνουν να είναι ανασφαλής.

Παραδόξως, λέγεται το ακριβώς αντίθετο γι αυτούς που αρέσκονται να κάθονται στο πάτωμα σε σύγκριση μ? αυτούς που προτιμούν τις καρέκλες/πολυθρόνες/καναπέδες/whatever. Ότι δηλαδή, αυτοί που προτιμούν το «κατάχαμα» είναι πιο ανασφαλής (αλλά και λιγότερο εγωμανής, όπως είναι λογικό), απ? αυτούς που προτιμούν την... «αφ? υψηλού» θέση. :huh:

 

Όπως προείπα, δεν έχω κάτσει να ψάξω κατά πόσο αυτό ισχύει ή όχι.

 

Προσωπικά πάντως, προτιμώ κι εγώ το «κατάχαμα»... κι ας χαρακτηριστώ ανασφαλής! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να χαρακτηρίζονται ανασφαλείς όσοι κάθονται χάμο, διότι:

Χάμο υπάρχουν τόσα μικρόβια και βρωμιές, που μόνο ανασφαλια δεν δηλώνει... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να χαρακτηρίζονται ανασφαλείς όσοι κάθονται χάμο, διότι:

Χάμο υπάρχουν τόσα μικρόβια και βρωμιές, που μόνο ανασφαλια δεν δηλώνει... :unsure:

14497[/snapback]

Προφανώς η ανασφάλεια που εννοείται, δεν είναι για την καθαριότητα, αλλά περισσότερο ψυχολογική... :unsure: Ανασφαλής δεν είναι μόνο αυτός που φοβάται τα μικρόβια... Κάποιος ανασφαλής θα μπορούσε να κάτσει και κάτω μόνο και μόνο για να μη λερώσει τους καναπέδες (ωσάν ανασφαλής)...

Link to comment
Share on other sites

Λέγεται ότι (και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, οπότε μη βαράτε!) οι άνθρωποι που αρέσκονται στα λιτά σπίτια, είναι πολύ πιο ασφαλής απ? αυτούς που αρέσκονται στα «γεμάτα» σπίτια, που τείνουν να είναι ανασφαλής.

Παραδόξως, λέγεται το ακριβώς αντίθετο γι αυτούς που αρέσκονται να κάθονται στο πάτωμα σε σύγκριση μ? αυτούς που προτιμούν τις καρέκλες/πολυθρόνες/καναπέδες/whatever. Ότι δηλαδή, αυτοί που προτιμούν το «κατάχαμα» είναι πιο ανασφαλής (αλλά και λιγότερο εγωμανής, όπως είναι λογικό), απ? αυτούς που προτιμούν την... «αφ? υψηλού» θέση. :huh:

 

Όπως προείπα, δεν έχω κάτσει να ψάξω κατά πόσο αυτό ισχύει ή όχι.

 

Προσωπικά πάντως, προτιμώ κι εγώ το «κατάχαμα»... κι ας χαρακτηριστώ ανασφαλής!  :lol:

14496[/snapback]

 

Αααααααα, παρα πολυ ωραια δηλαδη ειμαι ο ορισμος της ανασφάλειας. Τα δωματια γεματα με πραγματακια και βολεμα στο πατωμα, γρασιδι, βραχακια κλπ

:4_2_200v[1]: :4_9_15v[1]:

 

Χμμμμ...... Δεν νομίζω.... :evilbl: :evilbl:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να χαρακτηρίζονται ανασφαλείς όσοι κάθονται χάμο, διότι:

Χάμο υπάρχουν τόσα μικρόβια και βρωμιές, που μόνο ανασφαλια δεν δηλώνει... :unsure:

14497[/snapback]

Προφανώς η ανασφάλεια που εννοείται, δεν είναι για την καθαριότητα, αλλά περισσότερο ψυχολογική... :unsure: Ανασφαλής δεν είναι μόνο αυτός που φοβάται τα μικρόβια... Κάποιος ανασφαλής θα μπορούσε να κάτσει και κάτω μόνο και μόνο για να μη λερώσει τους καναπέδες (ωσάν ανασφαλής)...

14499[/snapback]

Καλά αυτό δεν είναι ανασφάλεια, είναι ανόητο.

Αχρηστεύουμε πράγματα για να τα κοιτάζουμε μόνο... :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...