Jump to content

Τί φοβάται η εκκλησία;


Recommended Posts

Ούτε κι εγώ. Έφερα ποκιλία παραδειγμάτων.

 

Ορίστε, κάτι τέτοια γράφεις και μετά φταίω εγώ όταν σου απαντάω «κόφ'το δούλεμα». Και, όπως και να το κάνουμε, ακόμα και ποικιλία παραδειγμάτων να έφερες, έχει διαφορά όταν έφερες ένα παράδειγμα μη παγανιστικό σε μια σειρά και σε 5 συνεχόμενα ποστ καταγγέλεις το φανατισμό των σύγχρονων παγανιστών.

 

Μάλλον αυτό "θέλεις" να δεις κι αυτό "βλέπεις"

 

Αυτό το «επιχείρημα» ξέρεις μπορεί να χρησιμοποιηθεί κι εναντίον σου!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ερώτηξις: Μόνον εσείς οι δύο βρίσκεστε σε αυτόν τον ... διάλογο; Πώς σας ανέχονται οι υπόλοιποι, μάλλον σας περιφρονούν...

 

Outis και Τράγου κέρατο ωφείλω να δηλώσω πόσο θαυμάζω την παθιασμένη σχέση που χρόνια τώρα καλλιεργείτε με επιμέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξις: Μόνον εσείς οι δύο βρίσκεστε σε αυτόν τον ... διάλογο; Πώς σας ανέχονται οι υπόλοιποι, μάλλον σας περιφρονούν...

 

Outis και Τράγου κέρατο ωφείλω να δηλώσω πόσο θαυμάζω την παθιασμένη σχέση που χρόνια τώρα καλλιεργείτε με επιμέλεια.

 

 

 

 

 

Γιατί καλέ εγώ μια χαρά παρακολουθώ την συζήτηση :015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

Ένα ξέρω, ότι δεν ξέρω. Λίγα είναι τα πράγματα που θα με βοηθούσαν να μάθω. Και αν λάβω υπόψην τα ευαγελλια και την εκκλησία γενικά, θα μπερδέπψω και αυτά που ξέρω. Στο τέλος ίσως δεν το ψάξω καθόλου και ξεχάσω αυτά που ήδη ξέρω για να ψάξω στο μέλλον μήπως τυχόν και μάθω !

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος ίσως δεν το ψάξω καθόλου και ξεχάσω αυτά που ήδη ξέρω για να ψάξω στο μέλλον μήπως τυχόν και μάθω !

Σωστός :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Και αν λάβω υπόψην τα ευαγελλια και την εκκλησία γενικά, θα μπερδέπψω και αυτά που ξέρω.

Για την εκκλησια θα συμφωνησω. Άλλο όμως εκκλησια κι άλλο ευαγγελια.

Διοτι αν μπερδεύεσαι με τα ευαγγελια τοτε προφανως θα μπερδεύεσαι με οποιαδηποτε κειμενα οποιασδηποτε παραδοσης (αρχαιας ελληνικης, βουδισμου ινδουϊσμου κλπ)?

 

 

 

 

 

..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...